برای گوش دادن به قصه های صوتی کودکانه پیشنهادی عمو کتابی، روی تصاویر زیر کلیک نمایید.

93 قصه صوتی بهاری

۹۳ قصه صوتی شاتوتی (بهاری)

قصه صوتی کودکانه

در این یادداشت به موضوع اهمیت خواب خوب و کافی در کودکان و نقش مهم شنیدن قصه صوتی کودکانه در جهت کمک به خواب بهتر کودکان می‌پردازیم. ضمنا عمو کتابی مرجعی معتبر برای خرید کتاب کودک است و میتوانید انواع کتاب های کودکانه با موضوعات مختلف را از سایت عمو کتابی برای کودک خود خریداری نمایید.

نقش مهم خواب خوب در رشد ذهنی و جسمی کودکان

خواب، یکی از اصلی‌ترین نیازهای بدن انسان است و برای سلامتی و رشد کودکان بسیار مهم است. خواب کافی و باکیفیت، به کودکان کمک می‌کند تا رشد و نمو بهتری داشته باشند، احساس آرامش و رضایت بیشتری کنند و بهتر در مدرسه و فعالیت‌های روزمره عمل کنند.

در زمان خواب، بدن کودکان از فعالیت‌های روزانه استراحت می‌کند و فرصت دارد تا انرژی مجدد بدست آورد. خواب به کودکان کمک می‌کند تا سیستم ایمنی بدنشان بهتر کار کند و ریسک ابتلا به بیماری‌های مختلف را کاهش دهد. همچنین، خواب به کودکان کمک می‌کند تا احساس تعادل و آرامش داشته باشند و از اضطراب و استرس کاسته شود.

علاوه بر این، خواب کافی و باکیفیت، به کودکان کمک می‌کند تا از دانش و تجربیاتی که در طول روز به دست آورده‌اند، بهره بیشتری ببرند و حافظه و تمرکز بهتری داشته باشند. در واقع، به کودکان کمک می‌کند تا بهتر در مدرسه و فعالیت‌های روزانه عمل کنند.

بنابراین، داشتن خواب باکیفیت در کودکان بسیار مهم است و والدین باید به این نکته توجه کنند که کودکانشان به مقدار کافی خواب بخشیدند و بهترین شرایط خواب را داشته باشند.

قصه صوتی کودکانه برای خواب شب، یکی از فعالیت‌هایی است که می‌تواند به کودکان کمک کند تا بهتر و آرام‌تر خواب بروند.

در ادامه به برخی از تاثیرات مثبت شنیدن قصه قبل از خواب برای کودکان می‌پردازیم:

کاهش استرس و نگرانی: شنیدن قصه قبل از خواب می‌تواند به کودکان کمک کند تا از این فعالیت لذت ببرند و در نتیجه با کاهش استرس و نگرانی، بهتر و آرام‌تر خواب بروند.

.افزایش تمرکز و توجه: شنیدن داستان‌ها و قصه‌هایی که به نحوی جذاب و جالب برای کودکان باشند، می‌تواند به آنها کمک کند تا تمرکز و توجهشان را به سمت داستان جذب کنند و در نتیجه خستگی روحی کمتری داشته باشند.

تسکین و آرامش: قصه‌های صوتی با محوریت داستان‌های آرام و دلنشین، می‌توانند به کودکان کمک کنند تا احساس تسکین و آرامش بیشتری داشته باشند و خواب بهتری را تجربه کنند.

بنابراین، شنیدن قصه صوتی کودکانه قبل از خواب، یکی از فعالیت‌هایی است که می‌تواند به کودکان کمک کند تا بهتر و آرام‌تر خواب بروند.

صرفنظر از اهمیتی که قصه‌های کودکانه برای خواب بچه‌ها دارد باید درنظر داشت که انسان موجودی قصه‌گوست و بچه‌ها قصه‌دوست‌ترین انسان‌هایند.

قصه‌ها برای بچه‌ها غیر از کمک به داشتن خواب خوب کارکردهای دیگری هم دارند. از پرورش قوه خیال تا تقویت هوش معنوی و اخلاقی.

از جمله اینکه در جدیدترین پژوهشی که انجام شده، شنیدن قصه صوتی کودکانه نه‌تنها هوش کلامی بچه‌ها بلکه انواع هوش شناختی را در کودکان تقویت می‌کند.

همچنین شنیدن قصه‌ها به کودکان کمک می‌کند تا تخیل‌شان را تقویت کنند و در پرداختن به دنیای خیالی و خلاقانه بیشتر گام بردارند.

علاوه بر این‌ها قصه‌ها شامل کلمات و اصطلاحات جدیدی هستند که به کودکان کمک می‌کنند دایره لغاتشان را افزایش دهند. همین مساله در رشد مهارت‌های اجتماعی کودکان نقش ویژه‌ای ایفا می‌کند.
قصه‌شنیدن اضطراب کودکان را کم می‌کند. این امر به‌خصوص در مورد قصه‌هایی که از زبان حیوانات بیان می‌شود، صادق است. این نوع داستان‌ها باعث تخلیه هیجانات منفی کودکان می‌شود.

از طرف دیگر قصه‌ها به کودکان کمک می‌کنند تا مفاهیم اخلاقی را به صورت خلاقانه و جذابیت آموزش ببینند. قصه‌هایی که درباره دوستی، احترام به دیگران و مسئولیت پذیری صحبت می‌کنند، می‌توانند به کودکان کمک کنند تا این مفاهیم انتزاعی و ذهنی را به طرز عمیق‌تری درک کنند.

بنابراین، نفس قصه‌گویی می‌تواند به توسعه شناخت، خلاقیت، و توسعه ارتباطات اجتماعی کودکان کمک کند.

قصه های صوتی کودکانه

در شرایطی که اکثر والدین شاغلند و مخصوصا مادران علاوه بر امر فرزندپروری وظایف دیگری نیز بر دوش دارند، قصه‌های صوتی کودکانه می‌تواند به وسیله آهنگ و صدای دلنشین قصه‌گو بسیار کمک‌کننده باشد.

قصه‌های صوتی کودکانه برای خواب علاوه بر مزایایی که پیش‌تر ذکر شد، از آنجا که کودک باید تلاش کند تا تمرکزش تماما معطوف شود بر صدا و قصه ای‌که قصه‌گو روایت می‌کند، در تقویت توجه و تمرکز کودکان هم نقشی کلیدی ایفا می‌کند.

قصه‌ برای خواب شب به دلیل تأثیرات مثبتی که بر کودکان دارد، می‌تواند در تمام دوران کودکی مفید و مؤثر باشد. در هر صورت، سن مناسب برای شروع به شنیدن قصه‌ صوتی کودکانه قبل از خواب به دلخواه خانواده و والدین متعلق است و باید با توجه به ویژگی‌های فردی کودک تعیین شود.

بعضی از کودکان ممکن است از دوران نوپایی به دنیای داستان‌های خیالی و پر از رنگ و بویی که در قصه‌ها پدیدار می‌شود، علاقه‌مند شوند. اما برای بعضی کودکان، شنیدن داستان‌ها در سنین پایین‌تر ممکن است سخت باشد.

به طور کلی، می‌توان گفت که از خردسالی، کودکان به داستان‌ها و قصه‌های ساده و جذاب علاقه دارند و با گذشت زمان، با توجه به توانایی‌های زبانی و شناختی‌شان، به داستان‌ها و قصه‌های پیچیده‌تر علاقه مند شده و از آنها لذت می‌برند.

همچنین، شنیدن قصه قبل از خواب برای کودکان تا سنین نوجوانی می‌تواند مفید و مؤثر باشد.
مجموعه عموکتابی با نزدیک به ۲۰۰ هزار مخاطب در شبکه‌های اجتماعی، علاوه بر خدماتی نظیر فراهم‌کردن گلچینی از بهترین و تحسین‌شده‌ترین کتاب‌ها و ارائه آن‌ها به مخاطب در سایت اختصاصی خود (سایت حاضر) و برگزاری دوره‌های آموزشی فرزند‌پروری در کانال و صفحات مجازی خود، این‌بار از خدمتی تازه رونمایی کرده است.

قصه‌های صوتی کودکانه رایگان برای قبل از خواب نخستین‌بار در کانال ایتای عموکتابی با کیفیت بالا هرشب قبل از ساعت ۲۱ برای کودکان بارگذاری می‌شد و خانواده‌های زیادی برای خواباندن فرزندانشان از این قصه‌ها استفاده کرده و می‌کنند. بخش قصه‌های قصه‌ صوتی کودکانه از محبوب‌ترین بخش‌های کانال عمو‌کتابی در ایتاست.

در اقدامی جدید مجموعه عموکتابی برای اینکه گستره وسیع‌تری از کودکان امکان استفاده از قصه‌های صوتی قبل از خواب را داشته باشند، آنها را در سایت خود نیز بارگذاری کرده است.

این قصه‌ها که با صدای بانو مریم نشیبا روایت می‌شود، به صورت کاملا رایگان و با کیفیت بالا در دسترس علاقه‌مندان است.

نوستالژیک‌بودن آهنگ و ترانه وصدای خانم نشیبا باعث شده که بسیاری از بزرگسالان خود در کنار فرزندانشان بنشینند و تجدید خاطره کنند.

شما نیز با ما همراه شوید تا لذت بازگشت به کودکی را برای لحظاتی تجربه کنید.