در حال نمایش 18 نتیجه

ناموجود
ناموجود
ناموجود

کتاب رمان نوجوان

هر پدر و مادری دوست دارد بهترین امکانات را برای فرزندان خود فراهم نماید. بدین‌وسیله سعی دارد تا الگوهای رفتاری مناسبی را برای آن‌ها ایجاد کند. می‌توان با قاطعیت گفت شناخت و مطالعه انواع کتاب رمان نوجوان این بستر را مهیا خواهد کرد. به‌طورکلی مطالعه کتاب کودک و نوجوان متناسب با رده سنی فرزند شما نقش به سزایی در همه ابعاد آموزشی و تربیت آن‌ها خواهد داشت.

ایجاد علاقه به کتاب‌خواندن در نوجوانان
شاید بهتر باشد اول به این اصل مهم بپردازیم که مطالعه چه تاثیر و اهمیت در کودکان و نوجوانان دارد. این تاثیرات عبارتند از:

  •  افزایش مهارت در ایجاد رابطه با همسالان خود
  •  بالارفتن سطح هوش عاطفی و هیجانی
  •  ذهنی آماده برای یادگیری مطالب جدیدتر
  •  افزایش وسعت دید و گسترش فرهنگ لغات
  •  ایجاد اعتمادبه‌نفس

نوجوانان در این بازده سنی حساس‌ترین دوره زندگی خود را می‌گذرانند و نسبت به اتفاقات پیرامون خود کنجکاوی و واکنش‌های شدیدتری نشان می‌دهند. در نتیجه هر اقدامی باید هوشمندانه باشد. تمایل به هم‌ذات‌پنداری با شخصیت‌های اصلی داستان‌ها برای این سنین جذاب بوده و در افزایش خلاقیت آن‌ها و الگوبرداری از قهرمانان داستان کمک شایانی می‌کند.
اگر قصد دارید کتاب‌خواندن را در فرزند نوجوان خود نهادینه کنید، کتاب‌های متنوعی از كتاب رمان نوجوان پسرانه گرفته تا كتاب داستان نوجوان دخترانه را تهیه نمایید. این عمل موجب آشنایی با نویسندگان و سبک‌های ادبی گسترده شده و سطح آگاهی و شناخت نوجوان را نسبت به دنیای پیرامون خود افزایش می‌دهد.
مطالعه کتاب‌های گوناگون به‌مثابه زندگی‌های نکرده و سفرهای متفاوتی است که شاید هیچگاه فرصت آن در زندگی واقعی به وجود نیاید؛ بنابراین آن دسته از کتاب‌هایی را برگزینید که نه‌تنها سیری جذاب و هیجان‌انگیز دارند؛ بلکه در برگیرنده نکات آموزشی هم هستند. كتاب رمان نوجوان دخترانه یا پسرانه که مسائلی همچون بلوغ، بزرگسالی و روابط اجتماعی را ذکر می‌کند، در این راه موثر خواهد بود.