نمایش 1–20 از 56 نتیجه

کتاب کودک در مورد دوست یابی

یکی از عوامل مهم در تربیت، رشد، یادگیری و تقویت مهارت‌های اجتماعی در کودکان یافتن دوست است. در واقع کودکان از همان سن کم چگونگی برقراری ارتباط با دیگران را فرامی‌گیرند. در این حین امکان دارد بعضی از کودکان با مشکل مواجه شده و آن طور که باید نتوانند احساسات خود را بروز دهند یا دوستی را بیابند. والدین کودک می‌توانند علاوه بر آموزش یک‌سری نکات از كتاب كودك در مورد دوست يابي نیز در این راستا کمک بگیرند. خواندن كتاب كودك توسط والدین یا خود کودک راهکارهای ساده اما موثرتری را به کودک می‌آموزند.

مزایای دوست‌یابی و این دسته از کتاب‌ها

از آن جایی که بیشتر کودکان هم سن علایق و وجه اشتراک زیادی با یکدگر دارند، مسئله دوست‌یابی بسیار در شناخت و رفع نیازهای آن‌ها موثر بوده و حتی در روابط اجتماعی و قدرت برقراری ارتباط در بزرگسالی هم تاثیرگذار خواهد بود.

از سوی دیگر دوست‌یابی موجب تخلیه انرژی، یادگیری تعامل با دیگران و حتی احساس خوشحالی در کودکان می‌شود؛ بنابراین آموزش درست بسیار اهمیت دارد. بدین‌وسیله کودکان از همان سن پایین مفاهیم روابط، شناخت افراد دیگر، نحوه برقراری درست ارتباط با دیگران، استقلال و اجتناب از روابط نامناسب را یاد می‌گیرند.

برای آن که کودک شما از همان ابتدا با مفهوم دوست‌یابی و احساس نیاز به آن در زندگی را به‌درستی درک کند می‌توانید از روش‌هایی مانند موارد زیر استفاده کنید:

  1. کودک خود را در جمع‌های هم سن خود قرار دهید، این جمع می‌تواند یک جمع خانوادگی باشد یا کلاس‌های آموزشی مختلف
  2. کتاب‌های مصور با همین موضوع را خریداری کنید و علاوه بر ایجاد عادت کتاب‌خوانی روش‌های گوناگون دوست‌یابی را به آن‌ها بیاموزید
  3. از خاطرات و نحوه یافتن دوست در دوران کودکی خود برای آن‌ها تعریف کنید
  4. از انیمیشن‌هایی که مفهوم دوست‌یابی را به شیوه غیرمستقیم القا می‌کنند، استفاده نمایید.