نمایش 1–20 از 41 نتیجه

کتاب تعاملی کودک

کتابهای تعاملی برای کودکان معمولا با استفاده از عناصری مانند پازل، صوت، صفحات رنگ آمیزی ،حس گرها و… جذابیت و تعامل بیشتری برای کودکان فراهم می‌کنند. برای گروه سنی خاصی طراحی و منتشر می‌شوند و هدفشان آموزش، سرگرمی و تحریک خلاقیت کودکان است. نوعی کتاب تعاملی الکترونیکی نیز موجود است که در قالب برنامه‌های کامپیوتری یا نرم‌افزارهای موبایل عرضه می‌شود و رابطه‌ بیشتری با تکنولوژی دارد.

این کتاب ها یکی از بهترین وسایل آموزشی برای رشد و توسعه کودکان هستند که با استفاده از داستان و تمرین‌های عملی، علاوه بر افزایش دایره‌ی لغات، تخیل‌پذیری و مهارت‌های اجتماعی کودک را هم ارتقا می‌دهند. با خواندن این نوع کتاب کودک، کودکان می‌توانند به دنیای هیجانی و جذابی وارد شوند که به آنها کمک می‌کند خلاقیت، تفکر منطقی و مهارت‌های حل مسئله خود را تقویت کنند.

از مزایای خرید این نوع کتابها برای کودکان می¬توان به ، افزایش تمرکز، توسعه ذهنی، ارتقاء توانایی‌های شنیداری و بصری، تقویت نظم و قوانین و تشویق به خواندن و یادگیری اشاره کرد. همچنین به کودکان این امکان را می‌دهد تا از حالت تمرینی خارج شده و به صورت یک بازی پویا ذهنشان را به چالش بکشند.

کتابهای تعاملی ، کشف‌های نو و یادگیری به روش جذاب و هیجان‌انگیز را به کودکان ارائه میدهند تا در محیطی فراگیر و بستری امن، با متن و تصاویر درگیر شوند و در آموزش مفاهیم جدید مشارکت کنند.

اهمیت خرید کتاب های تعاملی :

  1. تقویت زبان: به کودکان کمک می کند  مهارت های زبانی خود از جمله خواندن، نوشتن، گفتار و فهمیدن را تقویت کنند. این کار باعث شکوفایی مهارت‌های اجتماعی کودکان نیز می‌شود.
  2. توسعه مهارت های اجتماعی: ممکن است موضوعاتی را مطرح کند تا کودک مفاهیم اجتماعی را درک کند و نحوه تعامل با دیگران را در موقعیت های مختلف یاد بگیرد.
  3. تقویت تمرکز: شامل فعالیت ها و پازل ها هستند که به کودکان کمک می کنند روی متن و محتوای کتاب متمرکز شوند.
  4. تسهیل یادگیری مفاهیم: این نوع کتاب ها می توانند در آموزش اعداد، رنگ ها، اشکال، حیوانات و مطالب پیچیده علمی به کودکان کمک کرده و یادگیری آنها را تسهیل بخشد.
  5. تشویق به مشارکت: از کودکان درخواست می‌شود برای برقراری ارتباط با داستان هنگام خواندن کتاب ، با استفاده از عناصر تعاملی، در داستان مشارکت کنند.
  6. ایجاد لذت و شگفتی: عمده هدف کتاب‌های تعاملی برای کودکان جذاب بودن آن است که با استفاده از صداها و تصاویر متحرک، در کودک لذت و شگفتی ایجاد میکند.