در حال نمایش 13 نتیجه

 

کتاب نقاشی کودک

شما به عنوان والدین، یکی از اصلی ترین وظایفی که در قبال فرزندان خود دارید، ایجاد فضایی برای سرگرمی آنها است. معمولا کودکان نسبت به کارهایی که انجام می دهند، احاساسات لحظه ای دارند؛ یعنی لحظه ای به بازی با اسباب بازی می پردازند و لحظه ای بعد ممکن است آن اسباب بازی برای آنها حوصله سر بر شود.

به همین منظور باید به دنبال وسیله های سرگرم کننده ای باشید که کودکان سعی کنند آنها را تکمیل کنند. یکی از بهترین و محبوب ترین این موارد، کتاب نقاشی برای کودکان است. یکی از ویژگی های مثبت کتاب نقاشی بچگانه، فرایند تکمیلی آن است که باعث می شود کودکان به انجام آن ترغیب شوند تا بتوانند نتیجه نهایی آن را ببینند. با ما همراه باشید تا دلیل و اهمیت خرید کتاب کودک در حوزه نقاشی  را بررسی کنیم.

اهمیت خرید کتاب نقاشی برای کودکان 

مطمئنا تا بحال کتاب های زیادی در زمینه کودکان تولید شده است. اما کتاب های نقاشی جایگاه ویژه ای دارند. این جایگاه ویژه، به دلیل اهمیت کامل کردن آن برای کودکان و جذابیتی که بعد از تکمیل نقاشی به کمک رنگ ها برای آنها به وجود می آید، است.

دنیای رنگ ها یکی از فضاهای مورد علاقه بچه ها است. این اهمیت تا حدی است که بعضی از کودکان تا یک محدوده سنی بعضی از وسایل و لوازم اطراف خود را به کمک رنگ آنها تشخیص می دهند. در کتاب های نقاشی، اشکال و کارکترهای انیمیشنی قرار دارند که کودکان می توانند به کمک مدادهای رنگی و با توجه به الگوی موجود یا به کمک خلاقیت خود، آنها را تکمیل کنند.

تکمیل این کتاب های نقاشی برای کودکان اگرچه ساده، اما تاحد زیادی کاربردی به حساب می آید. بسیاری از روانشناس ها می توانند به کمک سلیقه ای که کودکان در رنگ کردن این نقاشی ها بکار می گیرند، به زیبایی شناسی و قوه تخیل و تطبیق آنها پی ببرند.

کلام آخر

همانطور که اشاره شد، استفاده از کتاب های نقاشی برای کودکان تا حد زیادی می تواند در جنبه های مختلف هوش شناختی آنها تاثیرگذار باشد. به همین منظور توصیه می شود تا علاوه بر اینکه خانواده ها این کتاب های نقاشی را برای کودکان خود تهیه می‌کنند، بلکه در زمینه تکمیل کردن آنها نیز به کودکان خود کمک کنند. به دلیل درخواست زیاد شما خانواده های عزیز، ما در مجموعه عموکتابی تصمیم گرفتیم تا علاوه بر کتاب داستان، دسته بندی کتاب های نقاشی برای کودکان را قرار دهیم. ما سعی کردیم با اینکار انتخاب و خرید کتاب کودک را برای کودکان دلبند شما راحت سازیم.