در حال نمایش 19 نتیجه

کتاب داستان های شاهنامه برای کودکان

گفتنی است که توجه به میراث ملی و فرهنگی، از جمله موارد مهم و اساسی در زندگی افراد هر قوم محسوب می شود. این میراث را به شیوه‌های گوناگونی می توان به نسل‌های بعد منتقل کرد که از رایج ترین آن ها می ‌توان به انواع کتاب کودک با این موضوع اشاره کرد.

بدیهی است که کتاب خوانی در سنین مختلفی رخ می دهد و قطعا کودکی هم از جمله زمان طلایی آن می باشد؛ خبر خوش این که نویسندگان یکی از گرانبهاترین میراث های فرهنگی ما ایرانیان یعنی کتاب شاهنامه را برای کودکان به زبان ساده و کودکانه تبدیل کرده‌اند که در ادامه به شرح آن می پردازیم.

مزایای کتاب شاهنامه برای کودکان

برخی از افراد دغدغه این را دارند که چرا باید کتاب شاهنامه را برای کودکان خود، تهیه نمایند و در ادامه به برخی از مزایای آن، اشاره می کنیم:

  • آگاهی از تاریخ: بدیهی است که کودکان با مطالعه این کتاب، به تاریخ و همچنین افسانه های اصیل ایرانی؛ پی می برند و قطعا این امر در افزایش احساس میهن دوستی کودکان هم بی تاثیر نخواهد بود.
  • آشنایی با ادبیات: بهتر است بدانید که ادبیات، از جمله عناصر جدایی ناپذیر در زندگی اغلب افراد و به خصوص ایرانی ها می باشد و خبر خوش این که کودکان با مطالعه کتاب شاهنامه، با شعر و ادبیات هم آشنا خواهند شد.
  • سرگرمی مفید: فراموش نکنید که کودک شما در طول روز، با مسائلی از قبیل کلافگی، بی حوصلگی و … مواجه خواهد شد و بهترین راه برای پیشگیری و حتی درمان این دسته از مسائل؛ این است که کودک خود را با کتاب آشتی دهید.