معرفی کتاب برای گروه سنی ج (۲۲ کتاب)

معرفی کتاب برای گروه سنی ج

گروه سنی ج به کودکانی که سال های اخر دبستان را سپری می کنند اطلاق می شود. کودکان ۹ تا ۱۲ سال گروه سنی ج به حساب می ایند که باید کتاب های آن ها ویژگی های مخصوص این رده ی سنی را داشته باشد. کودکان گروه سنی ج در آستانه سن بلوغ هستند. آن ها تمایل بیشتری به استقلال ار خانواده و حضور در جمع دوستان دارند. کم کم می خواهند به صورت مستقل در محیط های جدید مسئولیت های جدید را تجربه کنند. خوب است والدین به کودکان ۹ تا ۱۲ سال خود مهارت های فردی و اجتماعی مورد نیاز را آموزش دهند و اطلاعات لازم را در اختیار فرزندان بگذارند تا کودکان رفتار شایسته تری داشته باشند. یکی ازابزار های خوب تربیت کتاب است. ما در این مقاله با معرفی کتاب برای گروه سنی ج سعی داریم شما را در روند تربیت فرزندانتان یاری دهیم. شما می توانید انواع کتاب کودک با موضوعات مختلف و رده های سنی متفاوت را از سایت عمو کتابی خریداری کنید. برای مشاهده صفحه محصولات زیر و خرید آنها کافیست روی عنوان کتاب کلیک کنید.

کتاب فکر کودک فلسفه

کتاب فکر کودک فلسفه کتابی برای پرورش تفکر کودکان است . بسیاری از کتاب هایی که در زمینه تفکر کودکان است را نمی توان در اختیار کودک قرار داد اما کتاب فکر کودک و صفحه با زبان روان و محتوای کودکانه طراحی شده است که می تواند به راحتی در اختیار کودکان قرار بگیرد و کودکان فهم خوبی از مطالب این کتاب داشته باشند. این کتاب که برای رده سنی ۷ تا ۱۲ سال مناسب است به کودکان گروه سنی ج کمک می کند که پایه های تفکر خود را قوی واندیشه ورزی کنند. با معرفی کتاب برای گروه سنی ج با ما همراه باشید.

کتاب فکر کودک فلسفه


کتاب خدایا اجازه

کتاب خدایا اجازه به سوالات مختلف کودکان در مورد خداوند پاسخ میدهد. این کتاب که جزء پرفروش ترین کتاب های نشر جمال است برای گروه سنی ج مناسب می باشد. در هر صفحه از این کتاب یک تصویر زیبا و بامزه طراحی شده است که کودکان هنگام مطالعه جذب آن ها می شوند. سوال های ریز و درشتی در ذهن کودکان است که باید آن را با ادبیات و منطق کودکانه پاسخ داد. خدایا اجازه نوشته آقای غلامرضا حیدری ابهری است که یکی از نویسندگان خوب در مباحث ادبیات دینی کودک می باشند.

کتاب خدایا اجازه


کتاب مغز شگفت انگیز تو

کتاب مغز شگفت انگیز تو اطلاعات ارزشمندی درباره مغز به کودکان می دهد. مغز یکی از نعمت های بزرگی خداوند است که به وسیله آن انسان ها می توانند فکر کنند و کارهای بزرگ انجام دهند. کتاب مغز شگفت انگیز تو برای کودکان گروه سنی ج مناسب است. آنها یاد می گیرند که مثل ورزشکاران باید عضلات مغزشان را تقویت کنند. در این کتاب مطالب ارزشمندی از یک روانشناس و مدرس دانشگاه به زبان روان کودکانه به بچه ها ارائه می شود. کتاب مغز شگفت انگیز تو یکی از بهترین پیشنهاد ها جهت معرفی کتاب برای گروه سنی ج می باشد.

کتاب مغز شگفت انگیز تو


کتاب خدا دوست من است: مهارت های زندگی ۷

کتاب خدا دوست من از مجموعه مهارت های زندگی نثر صابرین است. این کتاب گروه سنی ج با زبان مستقیم و مانند یک دوست صمیمی با کودکان در مورد خدا صحبت میکند. کودکان ۹ تا ۱۲ سال نگاه دقیق تری به محیط اطراف و اتفاقات زندگی انسان ها دارند و سوالات گوناگونی در مورد خدا به ذهنشان می‌رسد کتاب مهارت های زندگی یکی از کتاب های از مجموعه های خوب انتشارات صابرین است که برای گروه سنی ج مناسب می باشد

خدا دوست من است – مهارت های زندگی ۷


کتاب دیگر از قلدر ها نمی ترسم: مهارت های زندگی ۱۶

کتااب دیگر از قلدرها نمیترسم از مجموعه مهارت های زندگی انتشارات صابرین است. برخی کودکان رفتار قلدرانه دارند. آنها از نظر جسمی فیزیکی و یا عاطفی به دیگران ضرر می رسانند. در سنین مدرسه و در بین پسر ها قلدری بیشتر است. کتاب دیگر از قلدرها نمیترسم به کودکان کمک می‌کند تا با قلدری کردن دوستانشان مبارزه کنند و از پس آن بر بیاید. این کتاب برای کودکان گروه سنی ج مخصوصا سن پسر ها گزینه مناسبی می باشد.

دیگر از قلدرها نمی ترسم – مهارت های زندگی ۱۶


کتاب با برنامه ریزی همه کارها ردیف می شود

کودکان کودکان ۹ تا ۱۲ سال می توانند مهارت برنامه ریزی کردن را به صورت ساده یاد بگیرند و با هدف گذاری مسائل خود را حل کنند. آنها به دلیل اینکه به مدرسه میروند دچار چالش هایی می شوند. انجام تکالیف مدرسه، بازی کردن، سرگرمی ، یادگیری و خیلی کارهای دیگر ممکن است آن ها را سر در گم کند. کتاب با برنامه ریزی همه کارها ردیف می شود یک کتاب خوب برای کودکان ۹ تا ۱۲ سال است که بتوانند با برنامه ریزی و آینده نگری قسمت پیشانی مغز خود را تقویت کنند و یکی از عادت های انسان های موفق را تمرین کنند. این کتاب یک گزینه خوب معرفی کتاب برای گروه سنی ج می باشد.

با برنامه ریزی همه کارها ردیف می شود


کتاب فکر های ناگهانی

کتاب فکر های ناگهانی در مورد یک پسر کلاس سومی است که دوست دارد مدام حرف های خنده دار بزند و فکر های جالبی یکدفعه به ذهنش می رسد. اما این کتاب به کودکان یاد می دهد اگر فکر جالبی دارند باید قبل از عمل کردن یا گفتن خوب فکر کنند. کتاب فکر های ناگهانی به کنترل رفتار و ذهن کودکان کمک می‌کند و آنها را آماده تصمیم‌گیری و مدیریت تکانه ها و ذهن می کند. این کتاب پر محتوا از مجموعه باشگاه مغز انتشارات مهرسا میباشد. اگر دوست دارید کودکان شما مدیریت تکانه ها را یاد بگیرند و بتوانند رفتار شایسته تری داشته باشند می توانید این کتاب را به آنها هدیه بدهید.

فکرهای ناگهانی


کتاب دوستی شبیه الاکلنگ است

کتاب دوستی شبیه الاکلنگ از یکی از کتاب های مجموعه چی شبیه چیه مهرسا می باشد. این کتاب به دلیل محتوای عمیق و آموزشی خوبی که دارد مورد تایید وزارت آموزش و پرورش قرار گرفته است. کتاب دوستی شبیه الاکلنگ است به کودکان سنین ج مفاهیم عمیقی در رابطه با دوستی آموزش می دهد .گروه سنی ج به دلیل اینکه نزدیک سن بلوغ هستند میل به استقلال بیشتر از خانواده و ارتباط عمیق تر با دوستان خود دارند. آموزش های لازم برای محکم شدن و برقراری یک دوستی سالم برای گروه سنی ج بسیار ضروری به نظر می رسد. کتاب دوستی شبیه الاکلنگ است با ارائه مفاهیم جالبی به کودکان کمک می کند دوستی های سالمی داشته باشند. با معرفی کتاب برای گروه سنی ج با ما همراه باشید.

دوستی شبیه الاکلنگ است


کتاب در جستجوی آرامش

کودکان انواع احساسات را تجربه می‌کنند. ترس، غم، شادی، غرور و… . یکی از احساسات شایع میان کودکان احساس اضطراب است. کودکان گروه سنی ج در مدرسه به دلایل مختلف استرس را تجربه می کنند .کتاب در جستجوی آرامش به کودکان کمک می‌کند که بتوانند افکارشان را منظم کنند و احساس امنیت داشته باشند. وقتی افکار کودکان منظم می شود می تواند رفتار بهتری داشته باشد. کتاب در جستجوی آرامش مهارت حل مسئله را در کودکان تقویت می‌کند و به آنها می آموزد با استرس های خود مقابله کنند.

در جستجوی آرامش


کتاب کار احساسات کودک من 

یکی از گزینه های معرفی کتاب برای گروه سنی ج کتاب کار احساسات کودک من است. یکی از مهارت های انسان های موفق خودآگاهی است. خودآگاهی تاثیر مهمی در زندگی انسان ها دارد. انسان هایی که خودآگاهاانه رفتار می‌کنند خود را خوب می‌شناسند و می‌توانند نقاط ضعف خود را به نقاط قوت تبدیل کنند. یکی از مولفه‌های خودآگاهی انسان، شناخت احساسات است. کتاب احساسات کودک من با تمرین هایی کمک می کند که کودکان مهارت های عاطفی شان را تقویت کنند و بتوانند احساسات خود را شناسایی کنند. کتاب های کار و تمرینی یکی گزینه های خوب معرفی کتاب برای گروه سنی ج است.

کتاب کار احساسات کودک من


کتاب به قلبت گوش بده

کتاب به قلبت گوش بده سعی دارد در قالب داستانی زیبا و جذاب کودکان را با ارزشهای اخلاقی و مهربانی آشنا کند. مهربانی یک حس مثبت و یک رفتار پسندیده است که باعث میشود انسان ها کنار هم جمع شوند و کنار هم زندگی کنند. اگر مهربانی کردن نباشد زندگی اجتماعی خیلی سخت می شود .ممکن است که انسانها در قبال همدیگر دچار اشتباه شوند. آنها نیاز به مهارت هایی دارند تا بتوانند استعدادهای خود را شکوفا کنند. این کتاب علاوه بر آموزش مهربانی به کودک به او می آموزد تاب آوری هیجانی خود را بیشتر کند. کتاب به قلبت گوش بده به کودکان می‌آموزد که چگونه مهربان باشند و مهارتهای زندگی اجتماعی را کسب کند.

کتاب به قلبت گوش بده


کتاب یه مدرسه خیلی خفن: ماجراهای من و بقیه ۲

کتاب مدرسه خیلی خفن از مجموعه ماجراهای من و بقیه انتشارات مهرستان می باشد. یکی از بهترین راه های آموزش مهارت های فردی و اجتماعی و ارزشهای اخلاقی به کودکان گروه سنی ج داستان ها هستند. داستان ها با خلق یک دنیای جدید به کودکان تجربه های ذهنی متفاوت و جدید هدیه میدهند. کودکان وقتی داستان میخوانند خود را به شخصیت اصلی داستان نزدیک می بینند و در کنار او تجربه می‌کنند. آنها از اتفاق های داستان درس های زندگی را می آموزند و و اتفاق ها داستان ها به صورت غیرمستقیم و ناخودآگاه کودکان را تربیت می‌کند. اگر به دنبال یک داستان جالب و جذاب و بامزه هستید کتاب یک مدرسه خفن پیشنهاد خوبی است. این کتاب با داشتن نقاشی های مختلف و متن طنز ارزش های اخلاقی را به کودک شما می آموزد. با خرید این کتاب نگران محتوای درون داستانها نیستیم چرا که درون مایه داستان ها به ارزش ها و فرهنگ ایرانی اسلامی بسیار نزدیک می باشد.

یه مدرسه خیلی خفن: ماجراهای من و بقیه ۲


مجموعه قصه های خوب برای بچه‌های خوب

مجموعه قصه های خوب برای بچه‌های خوب یکی از پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین کتاب‌های کودک و نوجوان است. این کتاب که بیشتر از ۶۰ سال پیش نوشته شده است تاکنون فروش زیادی داشته و جای خود را به این خانواده های ایرانی باز کرده است. مهدی آذر یزدی پدر نویسندگی ادبیات کودک ایران این کتاب را در هشت جلد نوشته است. محتوای ارزشمند و سبک نگارش خوب این کتاب باعث شده است که این کتاب به زبان‌های دیگر چاپ و صادر شود. در هر جلد از این کتاب داستان ها از یک منبع کهن ایرانی یا اسلامی اقتباس شده اند. ۸ جلد این مجموعه عبارتند از:

کتاب قصه های خوب برای بچه‌های خوب جلد ۱ قصه های کلیله و دمنه

قصه های خوب برای بچه های خوب جلد 1

کتاب قصه های خوب برای بچه‌های خوب جلد ۲ قصه های مرزبان نامه

قصه های خوب برای بچه های خوب جلد 2

کتاب قصه های خوب برای بچه‌های خوب جلد ۳ قصه های سندبادنامه و قابوسنامه

https://amooketabi.ir/wp-content/uploads/2021/01/%D9%82%D8%B5%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D8%A8%DA%86%D9%87-%D9%87%D8%A7%DB%8C-%D8%AE%D9%88%D8%A8-%D8%B3%D9%87-510x510.jpg

کتاب قصه های خوب برای بچه‌های خوب جلد ۴ قصه های مثنوی مولوی

قصه های خوب برای بچه های خوب جلد 4

کتاب قصه های خوب برای بچه‌های خوب جلد ۵ داستان هایی از قرآن

قصه های خوب برای بچه های خوب جلد 5

کتاب قصه های خوب برای بچه‌های خوب جلد ۶ قصه های شیخ عطار

قصه های خوب برای بچه های خوب جلد 6

کتاب قصه های خوب برای بچه‌های خوب جلد ۷ گلستان و ملستان

قصه های خوب برای بچه های خوب جلد 7

کتاب قصه های خوب برای بچه‌های خوب جلد ۸ داستان هایی از چهارده معصوم

قصه های خوب برای بچه های خوب جلد 8

این مجموعه علاوه بر اینکه برای آموزش زبان فارسی، افزایش دایره اطلاعات و لغات کودکان بسیار مفید است به آنها ارزش ها و درس‌های مهمی از زندگی را آموزش می دهد. هم چنین خیال والدین از محتوای و درون مایه این مجموعه راحت است. شما می توانید این مجموعه را به عنوان یک غذای سالم فکری به کودکان خود هدیه بدهید. این مجموعه از بهترین گزینه های معرفی کتاب برای گروه سنی ج می باشد.


کتاب سطل مهربانی

آموزش مهارت های اجتماعی از طریق داستان یکی از بهترین شیوه های تربیت کودکان است. کتاب سطل مهربانی که سعی کرده مهربانی را با نماد یک سطل به کودکان معرفی کند، به آنها می‌آموزد که مهربانی کردن چگونه به تقویت مغز آنها منجر می شود. این داستان زیبا به خاطر محتوای ارزشمندی که دارد نشان تایید وزارت آموزش و پرورش را گرفته است و یکی از پیشنهادات خوب معرفی کتاب برای گروه سنی ج می باشد.

کتاب سطل مهربانی


کتاب نمی توانم چیز میز هایم را پیدا کنم

یکی از دغدغه‌های مهم والدین آموزش انضباط و نظم به کودکان است. بعضی از کودکان شلخته اندو نمی‌توانند وسایلشان را زود پیدا ‌کنند. ان ها برای مدرسه رفتن به مشکل برمی خورند. محیط زندگی شلوغ باعث می‌شود که ذهن انسان ها سلوغ شود و کم کم مدیریت امور از دست انسان ها خارج شود. کتاب نمی توانند تیز میز هایم را پیدا کنم یک داستان جذاب از دو پسر عمو هست که با کمک هم می توانند برنامه ریزی کردن و نظم را یاد بگیرند. جهت معرفی کتاب برای گروه سنی ج با ما همراه باشید.

نمی توانم چیز میزهایم را پیدا کنم

مقاله معرفی کتاب برای گروه سنی ج اپدیت میشود و کتاب های دیگری نیز معرفی میشوند. پیشنهاد میکنیم لیست کتاب های معرفی شده در مقاله معرفی کتاب برای گروه سنی ب را نیز بررسی کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.